PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sözler diyarı

aslıcık
11-29-2010, 08:48 PM
Benim ayağımın altı da müsait başımın üstü de; Nerede 'duracağını' sen belirle...
*Necip Fazıl Kısakürek*

Başkasıyla gelen mutluluk, başkasıyla gidecektir.
*Friedrich Nietzsche*

Biraz garip birşey bu.Şu gezegende belki beş milyar insan yaşıyor.Ama işte tutup birini seviyosun ve onu kimseyle değişemiyorsun
*Jostein Gaarde*

Seyahatte cam kenarı sanki yalnızların yeridir. Çünkü aslında orası, başını koyacak omuz bulamayanlar içindir.
*Can Dündar*

Aslında annem seni anlatır dururmuş çocukluğumda, meğer her masala seni anlatarak başlarmış. Bir varmış, bir yokmuş.
*Cemal Süreya*

abiidee
11-30-2010, 06:03 PM
vayy bayıldım,özellikle bu; ;) Benim ayağımın altı da müsait başımın üstü de; Nerede 'duracağını' sen belirle...
*Necip Fazıl Kısakürek*

dev***** bekliyoruz....:)

aslıcık
11-30-2010, 06:45 PM
Çok yükseğe çıkamam bende yükseklik korkusu var. Ve kimseyi yarı yolda bırakamam bende 'alçaklık korkusu' var.
*Oğuz Atay*

Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır, ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın.Her iki yolda da, tek bir gercek olacak; canın çok ama çok acıyacak.
*Mevlana*

Yoksulluğu anladık da sevmek neden kıt kanaat? Yoksa yürekler mi yoksul, kimler biçmiş 'Aşk'a fiyat?
*Mevlana*

Düşün, kör, sağır ve dilsiz çölde gidiyorlar ve sağır ölüyor. Dilsiz, köre sağırın öldüğünü nasıl anlatır? Seni sevmek, sadece dilsiz kalmak değil, dilsizin böylesi olmak işte
*adam fawer*

Kanayan yaralarına, kan dursun diye başka bedenler basarsan, mikrop kaparsın.
*Murathan Mungan*

aslıcık
11-30-2010, 06:49 PM
Herhαngi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.
[Victor Hugo]

Bαbαm bαnα dediki; bαnα ettiğini evlαdındαn çekersin. Bαbαmα dedimki; bαbαnα yαpmαsαydın benden çekmezdin.
*Dylan*

Bugünün kıymetini bilirsen, yarını satın almış olursun...
*Jean Paul Sartre*

Gidiyorsun işte!Bir kenti terkediyorsun.Belki de sonsuza kadar.Sonsuzluk neyse,ne halta yararsa,sonsuza kadar terkediyorsun belki de.Kaybolan farlara,stop lambalarına şöyle seslenmek geliyor içimden:

'Ben bir silahım! Ama hiçbir silah yaralamaz insanı,bir başka insan olmadan!'
*küçük iskender*

aslıcık
12-01-2010, 09:47 PM
Erkek adam ağlamaz denir ya, sakın inanma ! Unutma ki, erkek adam ağlamayan değil, bir kadını ağlatmayandır aslında..
[Can Dündar]

Hayatımda kimse yok; ama pişman değilim. Çünkü sen aşkı basitleştirenlerden birisin, bense yalnızlığın hakkını verenlerden .
[Bob Marley]

Ne hissettiysen onu söyle, gitmek isterse bırak gitsin. "Çünkü aşk bir film gibidir, oturup iki defa izlemeyeceksin".
[William godlam]

Bırakın bu ayakları.. Kaçınız, çırılçıplak bedenler karşısında yalnızca gözlere baktınız. Sorsalar, güya hepiniz aşıktınız ..
[Küçük İskender]

Unutmazsan senin, affetmezsen onun canı acıyacaktır. "Unutma, affetmek ve unutmak sadece iyi insanların intikamıdır".
[Seneca]

Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam? Bakma sen yanlış demiş eskiler, Kendi kendine konuşana deli değil, yalnız derler.
[Cemal Süreya]

Cevap veriyorum "Zamanla herşey geçer" diyen akıllılara; "Geçen tek şey zamandır" anlayan, anlatsın anlamayanlara.
[Cemal Süreya]

Nefes alıyorsan umut var demektir; ama nokta koyulduktan sonra 'belki' demek umut değil, çaresizliktir..
[Seneca]

Ortak yönümüz çoktu bizim, Birbirimiz için yaratılmıştık sanki. Aynıydı düşüncelerimiz: "Ben seni düşünürdüm, Sen kendini".
[Sunay Akın]

Hep korkarız yalnızlıktan ama bil ki yalnızsan; Yalancı arkadaşların, iki yüzlü dostların ve çekip gidecek bir sevgilin olmaz.
[Douglas Noel]

Gözleri sürekli gözlerindeyse sana olan merakındandır; ama gözlerini senden kaçırıyorsa, o gözlerde sana ait birşeyler vardır.
[Dostoyevsky]

Bana 1 Nisan şakası yap. ''Seni seviyorum'' de. Muhteşem inanırım.. Nisan gitse ben koca ömür Bir'inde kalırım.
[K.İ]

Efsane4
12-02-2010, 01:35 PM
Cook güzel:D ......süperrrrrr olmuş ellerine sağlık:)

abiidee
12-02-2010, 05:46 PM
gerçekten keyifle okuyorum teşekkürler canım... : )

aslıcık
12-02-2010, 08:27 PM
rica ederimmm...

aslıcık
12-02-2010, 08:36 PM
Kimine göre yalnızlık, hasta insanın kaçışıdır. Kimine göre de, hasta insanlardan kaçıştır.
Friedrich Nietzsche

Gerçekten seviyorsan eğer, mesafeler anl***** yitirir. Ne bakabilirsin gözlerine ne de dokunabilirsin; ama hep hissedersin.
[Can Dündar]

İki şeye hakkım var: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim, Çünkü kimse beni canlı tutsak edemez.
[Che .]

Ağaçtan düşen yaprak nasıl 'kurumaya' mahkumsa; Gönülden düşen insan da 'unutulmaya' mahkumdur..
[N.F.K]

Sadece çocukken güler insan, diğerleri palavra. "Çünkü insan büyüdükçe komikliklere değil, acılara gülmeyi öğrenir aslında"..
[Bob Marley

"Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı bir şey varsa, O da sevdiğinin seninle mutsuz olduğunu görmektir"..
[Marquez]

Ben yaşadıklarımın hiçbirini unutmam, evet yeri gelir susarım.. Ama bir gün öyle bir giderim ki, kaybedeceğim hiçbir şey olmaz !
[Sunay Akın]

Bir erkeğin bir kıza söyleyebileceği en güzel söz "Bi dahaki seveceğim kız, bizim kızımız olacak" demesidir..
[Paul Auster]

Acılara bakıp da küsme sevdalara, gevura kızıp da oruç bozulmaz. "Sök at kafandan acabaları, kemik aynı yerden 2 defa kırılmaz".
[Can Yücel]

Benim sevdasında bencil; ama yüreğinde sağlam sevdiğim. "Aklıma gelişini seveyim: Ne güzel darma duman ediyorsun beni."
[Nazım Hikmet]

"Bir kadının içindeki masum meleği erkek keşfeder; ama o meleğin tüm masumluğunu da yok edecek olan yine erkektir".
[Huxley]

Kadınlar sözleriyle değil, gözleriyle konuşur aslında. Bu yüzden onları anlamak için dinlemek yetmez, izlemek gerek yalnızca.
[Dostoyevsky]

Kαybettim sαпdıklαrın, kurtulduklarındır belki. Unutma, Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terkettiği yeri..
[O. Wilde]

Mutluyken görmezden geldiğin şeyler, mutsuzken canını yakar. Çünkü insan hatalarını mutluyken değil, hep mutsuzken anlar.
[p. coelho]

Hiç sevmediği halde neden hep değerli olur bırakıp giden, Ve neden hiç düşünmeden teslim olur kαlbin; O seni sevmemişken..
[pablo neruda]

Unutma, her gidiş bir ayrılık değildir. Çünkü bazen ne kadar uzağa gidersen git; Yüreğin hep bıraktığın yerdedir.
William Butler

Mecnun değilim dost; lakin çağırırsan çöllere gelirim. Sana yalan halde gelmem, toplarım özümü yalın halde gelirim. Kapıyı çaldığında "kim o? "dersen; ben olmam, kapında sen olur gelirim. Sen gel de yeter ki, yola yük olmam, yol olur gelirim.

[ MEVLANA ]

Hayatın matematiğinin farklı olduğu hep sonradan anlaşılıyor. Ve anlıyorki insan; değer vermek yalnızca matematikte işe yarıyor.
[ Paul Auster]

İnsanın ruhunu yücelten acı, ucuz bir mutluluktan daha değerlidir.. (-mi?)
Dostoyevski-suç ve ceza kitabından...

Hayat bir hikaye gibidir, ne kadar uzun olduğu değil ne kadar güzel olduğu önemlidir. (Seneca)

Nasıl kafa sayısı kadar düşünce varsa, kalp sayısı kadarda sevgi çeşidi vardır. (Tolstoy)

Geçmişin tehlikesi esir olmaktı, geleceğinki ise robot. (E.FROMM)

fidan
12-03-2010, 11:52 AM
vaaay çok güzelll

aslıcık
12-03-2010, 12:43 PM
Herşeyin kadar değil, değeri kadar seveceksin mesela. Çünkü beklentin ne kadar çok olursa, o kadar kırılırsın aslında.
// Can Yücel /

Erkek yada kadın, ikiside birinin canını yakabilir; ama bir kadının canı yandığında, bir erkeğin başı belaya girmek üzeredir.
// Paul Auster //

Sevgi’den ad yapılıyor.. Mutlu’dan ad yapılıyor.. Aşk adında ne bir kadın gördüm ne de bir erkek.. Bu korku neden?
// Özdemir Asaf //

Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı.. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, Sonsuza dek nefesin olmalı !
// Can Yücel //

Bir anda vazgeçip gitmek kolaydır nasılsa; ama gitmek marifet değil, aşk gitmekten vazgeçip sevmektir aslında.
// Özdemir Asaf //

Sevmek, sevdiğin kişiyle birlikte olmak değildir unutma. Çünkü aşk; 'onunla yaşamak değil, onu yaşamaktır aslında'
// Nazım Hikmet //

Herşeyi bildiği düşünen insan kendini farklı sanan bir zavallıdır. Unutma ki, neyi bilmediğini bilmek insan olmanın ilk şartıdır
// Victor Hugo //

Yanında seni ısıtacak biri varsa, üşümek gerçekten güzeldir.
// Can Dündar //

Bil ki düşmek değildir insanları üzen.. Elinden tutar gibi yapıp aslında itenlerdir insanı hayata küstüren.
// Paul Auster //

Herkesin diline dolanmış "mutlu bitmeli aşklar" diye. Aşk'ı dilinize doladınız madem, peki "bitmeli" niye ?
// Cezmi Ersöz /

Rüyanda görüyorsan onu, özlemişsindir. Rüyanda görmek için yatıyorsan eğer, sevmişsindir.
// Orhan Pamuk //

Sen bana mı soruyorsun yalnızlığı sever misin diye ? Ben ki; 'Çayı bile iki şekerli içerim, Birlikte erisinler diye'.
// Sunay Akın //

Öyle bir gittin ki, bakakalmak kaldı bana arkandan. 'Ne gözümü alabildim, ne göze alabildim'..
// Can Dündar //

"Gitmek zorundayım"la başlayan cümlelerini ağzına topla. Küçükken öğrenememişsin, ağzında yalan varken konuşma !
// Cemal Süreya //

Garip değil mi ? Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde, İlk vazgeçeceği kişi siz olursunuz !
// Freud //

Hayatta mutlu olmanın tek bir yolu vardır. O da; 'Sevdiğini elde edemezsen elde ettiğini sevmeye çalışmaktır' !
// Dostoevsky //

'Off dudağım acıyor' dediğimde, 'Öpeyim de geçsin' diyen sevgili. 'Yüreğim acıyor' dediğimde çekip gitti..
// Özdemir Asaf //

Karşılıklı konuşup duyduklarınızla mutlu oluyorsanız bunun adı sevgidir. Karşılıklı susabiliyorsanız eğer, işte bu aşktır.
// Orhan Pamuk //

Her zaman doğruyu söyle. 'En azından neyi söylediğini hatırlamak zorunda kalmazsın'.
// Balzac //

Nokta, her zaman bir son demek değildir. Bazan de kendinden sonra gelecek olan harfin büyük olacağını gösterir.
// Adam Fawer //

'Ben' kattım sana biraz, öyle sevdim seni. Çünkü sen de bensiz; O kadar güzel değilsin hani.
// Ceyhun Yılmaz //

Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür.
// Hegel //

Sen, bir matematik eşitsizliğinde bilinmeysin. Anlaşıldı, 'yalnız bırakarak çözeceğim seni'.
// Yılmaz Erdoğan //

Dünü yada bugünü değil anı yaşamalısınız. Çünkü; Şimdi olacaksa bir şey; yarına kalmaz. yarına kalacaksa eğer; bugün olmaz.
// William Shakespeare //

Garip değil mi ? Birini işaret ederek suçlarken işaret parmağınız onu, Diğer üç parmağınız ise sizi gösterir.
// Freud //

İlk aşk ve son aşk arasındaki fark; İnsanın, ilk aşkını sonuncusu zannetmesi ve sonuncu aşkını ilk' gözüyle görmesidir.
// Victor Hugo //

Bir erkeğin yumruğundan bile serttir bazen bir kadının son sözü. Çünkü; 'İlki dişlerini döker, Öteki düşlerini' .
// William Butler //

Ne garip şey şu mutluluk ! Gitti mi gider, Çağırsan gelmez, Gelse de kalmaz, Kalsa da yetmez !
// Sunay Akın //

Senden ayrılınca farkettim, Dünyanın bu kadar kalabalık olduğunu.
// Can Yücel //

Ne kötüdür insanın aklıyla yüreği arasında çaresiz kalması. Ne kötüdür ona an kadar yakın, bir asır kadar uzak olması !
// Nazım Hikmet //

'Zor ise sev ama sevmiyorsa zorlama'. Unutma ki; Senin için başkasını terkeden, Başkası için seni terkeder !
// Mevlana //

Yolunu beklerken daha dün gece, Kaçıyorum bugün senden gizlice. Kalbime baktım da işte iyice; Anladım ki sen de herkes gibisin!
// Nazım Hikmet //

Biri gelir sorarsa
Sana beni sorarsa
Gitti der misin
Gittiğimi söyler misin
Gidiyorum ben sana
Benimle gider misin.

Özdemir Asaf / Noktasız

Her yürek sevebilseydi eğer ayrılık hiç olmazdı. Her seven yürekli olsaydı zaten 'aşk' bu kadar basit olmazdı !
// Can Yücel //

KARAKULE61
12-03-2010, 10:33 PM
:) Güzellermişş... Paylaşım için Teşekkürler... ;)

abiidee
12-03-2010, 10:43 PM
öyle bi söylemişlerki iyikide söylemişler...:)

Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı.. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, Sonsuza dek nefesin olmalı !
// Can Yücel //

teşekkürler...;)

aslıcık
12-03-2010, 10:49 PM
rica ederimmm :)

aslıcık
12-03-2010, 10:57 PM
Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik. Anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik...
'Can Yücel

Aşk, yalnızca onunla birlikte olmak değildi. Herkesi ona benzetip, hiçbirini onun yerine koyamamaktı.
Can Yücel

Hayatı müsvedde yaşamayın.Temize çekmeye vaktiniz olmayabilir."
Necip Fazıl KISAKÜREK

'Geçmiş' yaşanmışlıklarınız hala canınızı yakabiliyorsa; 'Geçmemiş' demektir...
Can Dündar

aslıcık
12-06-2010, 07:44 PM
"Bu sααtten sonrα sende fırtınα bile kopsα; bende yαprαk oynαmαz".
[Bors Vian]

"Giden geri dönüyorsa sevdiğinden değil ! Daha iyisini bulmadığındandır"..
[Aragon].

Eğer bir kadının gerçek aşkı olmayı başarabilmişseniz; Çok şanslısınız, Çünkü sizin için hayat; asla sıradan olmayacak..
[Can Dündar

Hava kararmak üzere, Üşüyorum.. Sanırım kendime daha kalın bir mont almalıyım; "Şöyle beni yüreğime kadar ısıtacak".
[K. Tazeoğlu]

"Asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın. O kişi yaralıdır ve yara bandı olarak sizi kullanır"..
[P. Neruda]

Bütün kadınlar melektir aslında. Sadece kanatları kırıldığında süpürgelerine binerler. Hepsi bu..
[P. Coelho

Artık başka biri alacak yerimi. Ve biliyorum zamanla unutacaksın beni, ama sonkez düşün; sevebilir mi seni, benim sevdiğim gibi.
[Can Dündar.]

"Mesela hiçbir çiçekci dükkanının demir kepenkleri yoktur. Çünkü kimse aklına getiremez, bir çiçeği çalmayı"..
[Boris Vian]

Acı çektikçe insan olgunlaşırmış.. yalan be ! "İlk önce kalbin kırlır, sonra çürümeye başlarsın"..
[Cemal Süreya]

"Bilinsin istemez kimse kalbinin kırıldığını.. İşte bu yüzden sahte gülücüklerle gizler insan; yüzü gülerken içinin ağladığını".
[Marquez]

Güzel bir kadın göze, İyi bir kadın kalbe hoş görünür. "Birincisi pırlanta gibi ama geçici, İkincisi mutluluk kadar gerçekçidir"
[Dostoyevsky]

Bazı insan'cıkların konuşacak kadar zekaya, yada susacak kadar edebe sahip olmaması; hayattan soğumam için yeterli bir sebep.
[Dylan]

Terk edilen birine 'hayat nasıl gidiyor' diye sorulmaz. Çünkü zaten tek sorun; hayatın devam ediyor olmasıdır..
[Paul Auster]

Hiçbir zaman gülümsemekten vazgeçme, üzgün olduğunda bile. Çünkü gülümsemene kimin, ne zaman aşık olacağını bilemezsin.
[Marquez]

Aslında tüm kadınlar tek bir koşulla sever: "Bekledikleri tek koşul ise, Sevdiklerinin onları koşulsuzca sevmeleridir".
[Huxley]

Sana "seni seviyorum" dediğim kadar, Anneme "peki anneciğim" deseydim; Hazırdı cennetteki yerim..
[Cemal Süreya]

Belki de sen haklısın, gitmek en kolayıdır aslında; "ama gittiğin yerde aradığını bulamazsan, dönmek koymaz mı insana"..
[Yılmaz Erdoğan]

Eskisi gibi olsa aşklar.. Kız, sevdiği erkeğin elini tutmaya utansa. Erkek sevdiğinin gözlerine bakmaya kıyamasa..
[Can Dündar]

Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek içindir..
[Bob Marley]

"Beklemek güzeldir, ama doğru durakta"..
[Can Yücel]

Temiz kalpli insanlar hiçbir zaman rahat bir hayat yaşayamazlar, Çünkü kendilerini başkalarının mutluluğu için feda ederler.
[Huxley]

Erkek yada kadın ikisinin de bildikleri doğrudur; ama kadının tahmin ettiği herşey, erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur.
[Bob Marley]

Aslında insanlar, bazen suçlu olduklarını kabullendikleri için değil, sadece karşıdaki sussun diye özür dilerler.
[P. Coelho]

Efsane4
12-06-2010, 07:59 PM
coooooook guzel ellerine saglik

abiidee
12-07-2010, 06:40 PM
Eğer bir kadının gerçek aşkı olmayı başarabilmişseniz; Çok şanslısınız, Çünkü sizin için hayat; asla sıradan olmayacak..
[Can Dündar

çok doğru...:D

hepsi birbirinden etkileyici sağol canım okumak bir keyif...;)

celal
12-07-2010, 08:01 PM
TeşekkürLer asLı sözLer çok güzeL :)

aslıcık
12-07-2010, 08:07 PM
rica ederim abidem
celal ne zaman aslı olduk bari sen yapma yaa arzu ben (:

aslıcık
12-08-2010, 09:18 PM
Ne kadar uzun ve karmaşıksa da, her yazgı gerçekte bir tek an içerir; İnsanın kim olduğunu anladığı an!
*Jorge Luis Borges*

Çok süslenenlere bakın; hepsi de gizlenmek istiyordur.
*Aristoteles*

Sanırım artık iyi insanlar; Çevreye verdiği ''İnsαnlıktαn'' ötürü herkesten özür dilemeli..
[R. Sharma]

Zamanın olduğunda uğrayıver yüreğime, Uzun uzun sev beni. Gelmesen de olur, malum hayat işte: "Herkesin aşk'ı başından aşk'ın."
[K.İ]

Kuşa 'uçmα', bαlığα 'yüzme' demek gibidir. "Seni çok seviyorum" diyene, "Arkαdαş kαlαlım" demek !
[P. Auster]

Her "senin için ölürüm" diyene "öl" deseydik keşke.. "Yalnız kalırdık belki ama; en azından ortalık çöplükten arınırdı"..
[Boris Vian.]

Kalpsizsin ! diyemem. Nefes alabildiğine göre mutlaka bir kalbin var. Zaten bu ruhsuzluğunla o kalp; ancak nefes almaya yarar.
[Walsch]

Tıpkı sevilmeyen bir öğretmen gibiydi kalbim.. Parmak kaldıranlara inat, hep dersten anlamayanları seçti.
[Sunay Akın]

Akıttığın göz yαşlαrını silmek yerine, akmasına neden olanları sil hayatından ve unutma ki nankörlük; zayıf insanların işidir.
[Marquez]

"Üzülme değmez'' sözünü duymaktan sıkıldım. Değmeyenlere zaten üzülmem. "Üzüldüğüm şey; Değmeyenlere yüreğimin değmiş olması."
[Cemal Süreya]

Efsane4
12-09-2010, 01:20 PM
evet evet aslıcık süper:D:D

Türkan
12-09-2010, 04:46 PM
çok güzel...beğendim...

aslıcık
12-11-2010, 08:47 PM
Yeni bir ateş söndürür başkasının yaktığını, yeni bir acıyla hafifler eski bir ağrı.
William Shakespeare

Bakakaldım peşinden; ne gözümü alabildim, ne göze alabildim !
Can Dündar

Seni sevmeyene fazla sabır gösterme.Sabrının adı yüzsüzlük olur.Bu kadarla kalmaz.Fedakarlığın eziklik,sevgin de kişiliksiz olur
Mevlana

Tamda unutmuşken gittiğini, artık acıtmıyorken yokluğun, en içten kahkahalarımın arasında "aklıma gelmek zorunda mısın ?"
[Sunay Akın]

"Allah parmaklarımızın arasında boşluk bırakdı.. Bizim için yaratıan kişi gelip o boşluğu doldursun diye" ..
[Aziz Nesin]

Kaybetmek en kolayıdır, en zoru da kazanmak. Ve en çok acıtanı: "Kaybettiginin yerine, başka birini koymak".
[Huxley]

Ne ''ölünün'' αrkαsındαn konuşulur, ne de ''gidenin''. Çünkü hα ölmüştür, hα gitmiştir kαlαn için..
[Aziz Nesin]

Aslındα insαnı acıtan şey yalnız kalması değil, Sevdiğinin kokusunun bir bαşkαsının üzerine sinmiş olmα ihtimalidir..
[aragon]

"2011'de αşk gribi çıksın, αdαm gibi sevmeyen ölsün."
[Yılmaz Erdoğan]

"Belki o herşeye değecek kadar değerli senin için; ama sen de, onun için kendini hiç edecek kadar değersiz değilsin."
[C. Süreya]

Bizi seveni elimizin tersiyle iteriz, lαyık olmαyαnı ise hakettiğinden fazla severiz. Sonrα dα bırαkıp gitti deriz. Hepsi bu..
[Aragon]

Tek bir 'kadın' olmalı. Diğer kadınların tümünü 'erkek' zannettirecek..
[C. Yılmaz]

Masal kitaplarına benzedi artık zamane aşkları.. "Okuması çok güzel ve zevkli; ama inanması bir o kadar zor ."
[C. Safi]

Bazen diyorum ki; ne olacak söyle gitsin.. Sonra diyorum; "Söyleyince ne olacak, sus bitsin" !
[C. Süreya]

"Eğer hayallerinin yerini anılar almaya başlamışsa, yalnızlığın başlamış demektir."
[Walsch]

Biri çıksa hani.. Ve herşey birgün çok güzel olacak dese.. ne olur sanki ?
[Boris Vian]

aslıcık
12-13-2010, 08:55 PM
"Her gidiş bir dönüşü terkeder aslında. Gitmeden önce düşün; Çünkü döndüğünde bulduğun, aynı olmayacak giderken bıraktığınla."
[Huxley]

"İnsan seviyorsa karşılık görmese bile herşeyden vazgeçip onunla uğraşır, Uğraşmıyorsa sevmekten vazgeçmiş demektir".
[Aragon

"İlginç ama bluetooth gibidir erkekler. Yanındaysan sana hep bağlı kalırlar, Uzaklaşınca ise yeni aygıt aramaya başlarlar."
[Douglas Noel].

Akıllı bi yalnızlık aptal bi ilişkiden iyidir. Ya Kralın yanında kraliçe olursun, Yada soytarının yanında maskara. Tercih Senin.
[C. Palahniuk]

Bir erkekle mutlu olmak istiyorsan onu anla, sevmesende olur. Bir kadınla mutlu olmak istiyorsan onu sev, anlamasanda olur.
[P. Coelho]

"Erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar."
[William Godlam]

Sırf birisi ''iyi geceler'' demediği için iyi geçmeyen geceler vardır...
Pablo Neruda

İnsanlar sevdikleri şeyi yok etmeye, daha sonra da yok ettikleri şeyi yeniden sevmeye ve değer vermeye meraklıdırlar.
Neale Donald Walsch

celal
12-13-2010, 09:15 PM
GüzeLmiş sözLer :)

aslıcık
12-18-2010, 09:05 PM
Dünya dönüyor, ben de dönüyorum. Allah ahengimizi bozmasın...
Neyzen Tevfik

Erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar.
William Godlam

Gün gelir ve anlar ki insan; yaşadığı herşey bir yalandır. Geriye vazgeçemediği bir aşk ve kabullenemediği bir yalnızlık kalır.
Cengiz Aytmatov

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük.
Mevlana

İnsan bazen öyle bir sınıra gelir ki ; Onu aşamadığı için mutsuz olur ! Ne tuhaftır ki aşınca daha mutsuz olur...!
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski 

Bizler mi vakti hoşça geçirmekteyiz bugün? Şüphem budur: Vakit mi geçirmektedir bizi...?
Yahya Kemal Beyatlı

Durdun ; Söylenmemiş, anlatılmamış, söylenememiş olanı anlaşılır kıldı duruşun...
Gülten Akın

"Sevgilin varken çapkınlık yapılmazmış. Ne yani diyetteyiz diye menüye de mi bakmayalım?"
[Dylan]

Affedince yorulur insan, yalnız kaldığında bir de; "ama insanı en çok yoran şey hayal kurmaktır, olmayacağını bildiği halde".
[Cengiz Aytmatov]

"Dikkαtlice bαkın, eğer ilişkinizde hiç sorun göremiyorsαnız; orαdα "αşk'tα yoktur".
[C. Palahniuk]

"İyi insαn lαfın üstüne gelir" demişse eskiler, Ve ben sürekli seni konuştuğum halde gelmiyorsan; demekki iyi bir insan değilsin
[Aziz Nesin.]

Bende bilirdim "gitme" demeyi; ama morgta yatan bir cesede "kalk gidiyoruz" demek gibi birşey olurdu bu.
[Yılmaz Erdoğan]

"Belkide.. Evet belkide sen, hiç haketmemiştin beni. Oysa ben; Her halinle kabullenmiştm seni".
[Cemal Süreya]

Aşk karşılıklı olmak zorunda değil sadece; "Tamam, beni sevmesin; ama hiç kimse ona dokunmasın" diyebiliyorsan, aşk bu işte.
[Can Dündar]

Mesela çok değer verip aynı değeri alsak. Mesela üzülmesek. Mesela bir sevda için milyon kere ölmesek. Mesela.. Meseladan yani..
[Yılmaz Erdoğan]

"Düşmanından çok dostundan sakın ! Çünkü dostluk biterse; Sana nasıl zarar verebileceğini en iyi dostun bilir sadece".
[Bob Marley]

"Herkes ikinci bir şansı hakeder" derler ya hani. Yalan ! "Seven gerçekten sevse, ilk şansını kaybetmezdi".
[P. Auster]

Belki de aşk, Ona "seni çok seviyorum" demek değil de, kendine "birisini çok seviyorum" diyebilmektir.
[D. Noel]

"Sevgilin olabilecek birçok insan olabilir; ama Sevdiğin olabilecek insan bir tanedir".
[Bob Marley]

- Gel bekliyorum, kalbimi kır yine, cαnımı yαk, dαhα dα αcıt hatta. "Seni bαşkαsıylα düşünmekten dαhα fazla acıtmaz sonuçta"..
[Yılmaz Erdoğan

Aramaktan vazgeç, Çünkü kalbi temiz kimse yoktur ! "ama eğer güven vαrsα bir kαlpte; O kαlpte sevgi de bulunur, dürüstlük de !"
[Balzac.]

Zαmαn lαzım sadece, unutαcαksın ! Nαsıl unuttuysαn çocukluğunu, kırılαn oyuncαklαrını.. Kırılαn kαlbini de öyle unutαcαksın.
[Cemal Süreya]

"Sırf söylediklerinizi duyurmak için; kimseyi kolundan tutmayın. Dinlemeye istekli değillerse, çenenizi tutun".
[Walsch]

Her erkek zeki, güzel, anlayışlı ve onu çok sevecek bi kadın ister. İyi güzelde adama sormazlar mı, bunları hakedecek ne yaptın.
[Yılmaz Erdoğan]

"Acın başkalarını güldürebilir; ama gülüşün başkalarına acı vermemeli".
[C Palahniuk]

"İnsanın sevdiği birini son kez görmesinden daha kötü olan tek şey; Onu son kez gördüğünü biliyor olmasıdır".
[P. Auster]

aslıcık
12-18-2010, 09:15 PM
Kalbimi kırdığında tebessüm ettim ve birşey demedim. 'Çünkü kalbim senindi, Sen kendi parçalarını yok ettin'.
// Kahraman Tazeoğlu //

Karanlık gecede marifet değildir yıldızları görmek. Unutma, 'Aşık olmak önemli değil, ömür boyu sevebilmektir marifet'.
// Can Yücel //

Gerektiği zaman ağlamaktan çekinme. Çünkü 'Gözyaşları söyleyemediklerini söylemek içindir sadece'.
// Dostoyevsky //

Çocuk değilim artık, Büyüdüm. Biraz yorgun, biraz kırgınım yine de. Yeter artık! Giden yolunu, kalan yerini bilsin sadece.
// Sunay Akın //

Bir fincandaki kahve gibidir hayat. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğinizdir.
// Dylan //

Sesini özlemedim, yüzünü de, ellerini de, yanımdaki varlığını hele hiç.. Daha yazamıyorum, Uzayan burnum kalemime çarpacak..
// Küçük İskender //

Denir ya aşk iki kişilik. yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir buda yalan! Çünkü aşk acısı hep tek kişilik
// Cemal Süreya //

Ne sahip olduğundur hayat, nede umdukların bunca zaman. Yüreğin kadardır hayat ! 'Seviliyorsan renkli, seviyorsan siyah beyaz'.
// Can Yücel //

Beni bilirsin, seviyorsam eğer asla gitmem.. Ve sen, çok geciktin sevgili, artık dön desende dönmem !
// Cemal Süreya //

Soruma cevap alamayınca sinirlendim, Biraz bağrıştık.. Ardından 'numaramı sil' dedi. 'Kaydetmedim ki' dedim. Sustu.
// Yılmaz Erdoğan

Karşılıklı konuşup duyduklarınızla mutlu oluyorsanız bunun adı sevgidir. Karşılıklı susabiliyorsanız eğer, işte bu aşktır.
// Can Dündar //

Dost gibi görünen yalakalar, farklı olmaya çalışan basit insanlar, arkamızdan kurulan oyunlar.. kural hep aynı: Gül ve Geç..
// Douglas Noel /

Tenine dokunabilmek mi ? haşa ! Gözüm göz menziline girsin yeter. Hadi düş düşlerime, tutmayana ''aşk'' olsun..
// Sunay Akın //

Hadi, oyalanma birazdan yarın olacak... Aşkta yarın yoktur sevgili...
// Cezmi Ersöz //

Öğrendim ki... Hiç tanımadığın insanlar, iki saat içinde, senin hayatını değiştirir. ...
// Ataol Behramoğlu /

Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata.. Varsın yara içinde kalsın dizlerim, Yüreğim kadar acımaz nasıl olsa..
// Cemal Süreya //

celal
12-19-2010, 09:39 PM
TeşekkürLer, güzeL ve Doğru sözLer :)

aslıcık
12-28-2010, 10:13 PM
"Cebimde yoktu ! Yüreğimden verdim" .
[Nazım Hikmet]

"Ne kadar yersem o kadar acıkırım mantığı nasıl yanlışsa, Ne kadar sevrsem o kadar sevilirim mantığı o derece yanlıştır".
[Dylan]

"Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer" Ve bilirsin, o nehir asla durmaz.
[ J. Chrstophe]

"Emin olun; Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez".
[Marquez]

İtiraf etmeliyim ki "Seninle herşey güzeldi" ! ama itiraf etmek gerek ki, Sensiz daha da güzel" .
[Sunay Akın]

"Kadınlar mı zeki yoksa erkekler mi diye düşünme hiç ! Sadece hatırla; Havva'nın Adem'i bir elmayla nasıl kandırdığını".
[Can Dündar]

"Herşeyinle seversin, tüm gücünle belki; ama yine kaybedersin. Neden mi? Çünkü her 'seviyorum' diyeni adam zannedersin".
[B. Marley]

"Önceden seni rüyamda görmek için yatarken dua ederdim, Şimdi ise görmemek için cevşen takıyorum" !
[Yılmaz Erdoğan]

"Kadınlar anlaşılmak için değil yaşanmak içindir. Yaşanacak kadın bulduysanız, anlamak için vakit kaybetmeyin".
[Robın Sharma]

"Kadınlar için hava durumu ikiye ayrılır; Fön çektirilecek kadar iyi, Fön çektirilmeyecek kadar kötü". Gerisi teferruattır.
[d. noel]

"Sanırım hayal kurarken malzemeden çalıyoruz, Çünkü sürekli yıkılıyor"!
[J. Christophe]

"Hayat öyle lanet birşey ki; Sustuğunda konuşmadın diye pişman eder, Konuştuğunda ise susmadığın için kahreder".
[Bukowski

Sevmeyi bilmiyosαn kullαnmα o iki kelimeyi ! "Yani ne sen kirlet ağzını o sözle. Ne de o söz ağlαsın kimin eline düştüm diye".
[Özdemir Asaf]

"Bu hayat bana, İnsanların çoğunun gülemediği için ağladığını, susamadığı için konuştuğunu ve laf olsun diye yaşadığını öğretti"
[C. Palahniuk.]

"Artık ne sıradaki parça sen ol , Nede bana gel; Bence sen biraz dürüst ol ve önce kendine gel".
[Sunay Akın]

"Bir adam karısına arabasının kapısını acıyorsa emin olabilirsiniz: Ya arabası yenidir, ya da karısı".
[Albert Camus]

Herkes herkesi aynı sevemez dostlarım.. "Kimileri gururunun yettiği kadar sever, Kimileri de ömrünün yettiği kadar".
[Bukowski]

"Anlattığı fıkraya kimse gülmeyince, Esprinin altını çizip, tekrar şansını deneyen adamın içindeki umut, hepimize örnek olsun"
[Gore Vidal]

"Hayatta öyle insanlarla birlikte olacaksın ki; Onlar için 'iyi mi ?' diye sormadan 'iyi ki' var diyebilesin".
[Aragon]

aslıcık
12-28-2010, 10:16 PM
Makyajı akıyor farkının. Herkesleşiyorsun...
Özdemir Asaf

Nelerin mutsuz ettiğini bilmiyorsan, nelerle mutlu olacağını bilemezsin.
Thomas Stearns Eliot

İnançlı bir insanın şüpheci bir insandan daha mutlu olması,sarhoş bir insanın ayık birinden daha mutlu olmasndan farklı değildir
George Bernard Shaw

Mutluluğu ve gerçeği arayın, gerisi size verilecektir !..Oysa insanoğlu gerisini arıyor ; Dolayısıyla bulamıyor...!
Lev Nikolayeviç Tolstoy

Derim bazen bazı kişilere içimden, Siz; Siz ikiniz, Döndünüz dolaştınız çevresinde Aşkı rezil ettiniz.. ...
(((Özdemir Asaf)))

Bir kadın adıyla seslensem, yalnızlık çıkıp gelecek şimdi, Bir erkek adıyla seslensem, kimin ağlayacağı meçhul...
//Küçük İskender -

Eğer bir romanın hemen başında bir baltadan söz ediliyorsa, o balta romanın sonunda mutlaka kullanılır .. Tolstoy

"Belki aşk sevgiliyi kazanmayı değil, onda kendini kaybetmeyi gerektirir." Elif Şafak

abiidee
01-21-2011, 09:19 PM
çok teşekkürler canım...:)

snem92__ozgn
04-02-2011, 07:21 PM
En güzeli de buymuş.Paylaşan arkadaşa teşekkürler... :)
Benim sevdasında bencil; ama yüreğinde sağlam sevdiğim. "Aklıma gelişini seveyim: Ne güzel darma duman ediyorsun beni."
[Nazım Hikmet]

ceydaa
05-02-2011, 08:27 PM
Göz mideden daha büyüktür ajandamda yazıyordu çok beğendim :D

celal
05-07-2011, 10:37 PM
İlginç :) ....